בכל שנה עצים גורמים נזק לאנשים ולרכוש. במצבים הטרגיים ביותר, עצים אפילו גורמים למוות. זה קרה בחורף שעבר, כאשר עץ נפל לתוך בית והרג אישה. מה שעושה את האירוע הזה עצוב במיוחד הוא שזה היה יכול להימנע. הרשויות מאמינות כי העץ נפל עקב ריקבון בבסיס העץ. ככל הנראה חלק גדול של העץ נשבר בשנים קודמות, והותיר פער חשוף בתחתית , שהוביל לריקבון. כאשר סערה נשבה באזור, הבסיס פינה את מקומו והעץ התמוטט. אילו הייתה ההידרדרות מזוהה קודם לכן, ואם העץ הוסר בנסיבות מבוקרות, אפשר היה למנוע את הטרגדיה הזאת.

 

כדי למנוע נזק הקשור לעץ, חיוני לזהות בעיות פוטנציאליות מוקדם, לפני שהן הופכות לבעיות ממשיות. בתור כמי שמפקח על רכוש שבו עצים נמצאים, חשוב מאוד כי באופן קבוע תעריך את הבריאות של העצים שלך. ככל שכולנו אוהבים ומעריכים עצים, הם יכולים להיות מסוכנים. הנה כמה בעיות שכדאי להיזהר מהן:

 

האם יש עצים מתים ליד השטח של ך? עבור עצים מתים, זה עניין של “מתי” הם ייפלו, לא “אם”. עצים מתים מסוכנים במיוחד אם הם ממוקמים ליד בית, קומפלקס משרדים, או אזור שבו אנשים נמצאים לעתים קרובות.

האם יש עצים עם ענפים מתים? ענפים מתים בסופו של דבר ייפלו, וכאשר הם נופלים , יש להם פוטנציאל של הרס , ניקוב בגגות, מכוניות שקועות,שבירת סככות, או פגיעה באנשים.

האם יש ענפים תלויים על עצים? בתעשייה שלנו, יש לנו מונח מיוחד עבור ענפים תלויים: “אלמנות” הבנתם את הרעיון.

האם יש עצים עם חורים או ריקבון בבסיסם? אם כן, יש סיכוי טוב כי הבסיס של העץ הוא חלש, כלומר יש לו את הפוטנציאל ליפול ולגרום נזק בכל עת.

האם פטריות, סדקים, פיצולים, או כל אינדיקאטור אחר שמראה שהעץ מת או גוסס נמצאים לאורך הבסיס הגזע של העץ? אם כן, זה עץ שצריך להסיר.

האם יש לך עץ שבו הענפים נופלים באופן קבוע? לא רק הענפים הנופלים עצמם הם סכנה, אלא יכולה להיות אינדיקאציה לבעיה גדולה יותר.

האם יש לך עצים שנשענים חזק בכיוון אחד ? האם יש שורשים שמתרוממים מעל הקרקע או על הצד האחורי של העץ? אם כך, העץ הזה צריך להיות מוערך בקפידה, במיוחד אם הוא נשען לעבר בית, משרד, מוסך, מדרכה, וכו ‘

האם יש חתכים גדולים או פצעים פתוחים, ישנים או נרקבים ? ענף כזה עם סיכוי גבוה ליפול.

אלו הן רק כמה בעיות פוטנציאליות שיעזרו לך להעריך את העץ נכונה . אם אתה לא מרגיש נוח לעשות את זה בעצמך, או אם אין לך את הזמן, התקשר עכשיו לטופקאט שירותי עץ. צור איתנו קשר היום ואנו נתאם זמן להיפגש אתך. זכור, המפתח למניעת נזק עץ הוא לזהות בעיות פוטנציאליות מוקדם, לפני שהם מתפתחות לבעיות חמורות יותר.

072-393-7643